Визначено лауреатів урядової премії імені Лесі Українки

5 февраля 2014 • Театры • комментариев: 0

Визначено лауреатів урядової премії імені Лесі Українки

31 січня Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва під головуванням міністра освіти і науки України Дмитра Табачника на своєму засіданні визначив лауреатів Премії за 2013 рік у чотирьох номінаціях.

За результатами таємного голосування у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула відома сучасна українська письменниця Надія Гуменюк за свою книгу «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду» (видавництво «Навчальна книга – Богдан»). У книжці вміщено десять казок з ілюстраціями талановитої художниці Світлани Бялас.

Чудово ілюстровану книжку відомої львівської художниці Вікторії Ковальчук «Про фею Дорофею» (видавництво «Апріорі») про допитливу дівчинку, яка любила малювати і завдяки малюнкам пізнавала довколишній світ члени Комітету з присудження премії відзначили у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва».

Серед переможців – вистава Запорізького академічного обласного театру юного глядача «Я не прощаюся…» (за оповіданням О. Артеменко). Вона визнана кращою театральною виставою для дітей та юнацтва. Її художній керівник – Геннадій Фортус, керівник літературно-драматичної частини - Надія Петренко,головний художник - Тетяна Власенко, артист першої категорії - Олександр Фортус, артистка вищої категорії Олена Білан. Вистава розкриває проблему втрати моральних цінностей та духовної основи буття у сучасної молоді, через яскраво виражений конфлікт розкриває трагічність бездуховності.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» перемогу здобув творчий колектив у складі актора, режисера, сценариста, продюсера Віктора Андрієнка, актора, режисера, сценариста Ігоря Письменного, художника-постановника ІгоряФіліпова, кінооператора Олександра Кришталовича, а також композитора, диригента Ігоря Стецюка за повнометражний дитячий фільм «Іван Сила».Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач ІванФірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.

Загалом же, за словами першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Анатолія Мураховського, цьогоріч на конкурс надійшло 62 художніх творів від 46 номінантів.

Інформаційно. Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку до дня народження відомої поетеси - 25 лютого, за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Статус урядової вона отримала 14 січня 2004 року. Розмір грошової винагороди – 10 тисяч гривень.

Лауреатами Премії минулого року стали поет Григорій Фалькович, художниця Марина Пузиренко, творчий колектив Київського національного академічного театру оперети: режисер-постановник Тамара Тимошко-Горюшко, диригент, хормейстер-постановник Ігор Ярошенко, а також балетмейстер-постановник Анжела Гречановська за виставу «Пригоди бременських музикантів».


Комментарии:

Вам нужно войти на сайт, чтобы написать отзыв.
Еще не регистрировались? Это быстро!


Категории

Арт-галерея
Книги
Красота, мода
Музыка
Наши люди
Театры
Фестивали

Последнее в категории «Театры»

6 сентября 2016
Художественный руководитель театра молодежи стал лауреатом фестиваля-конкурса им. Де Ришелье
16 марта 2016
Раду Поклитару: «Мы появляемся на этот свет, чтобы любить. Наша «Жизель» об этом»
17 сентября 2015
Открытие V-го театрального фестиваля моноспектаклей «Золотая Хортица-2015»
5 мая 2014
Бал Лицейский в памяти хранится в трепетном движенье реверанса
5 февраля 2014
Визначено лауреатів урядової премії імені Лесі Українки
28 августа 2013
ДК Кирова станет центром искусств
2 июля 2013
Мистерия страсти и пепел любви
11 марта 2013
«PoleArtShow: За 80 дней до конца света. По мотивам Жюль Верна» сделал всем женщинам Запорожья подарок на 8 марта
21 ноября 2012
Новая победа Нового Театра
11 июля 2012
Виктор Попов: «Наталка-Полтавка» - абсолютно современная история о наших заробитчанах

Погода

Сегодня ночью в 2:00

Ясно ЗСЗ
19°C
18..20°C
Ясно 1..3 м/с

Сейчас в ТВ эфире
07:10 Информационно-развлекательная программа Завтрак с 1+1 (1+1)
06:00 Мульты. Мультфильмы (2+2 )
07:50 Афиша (5 канал)
07:45 Чрезвычайные новости с Константином Стогнием (ICTV)
07:10 Утро (Интер)
06:30 М/ф Замбезия (Новый канал)
04:05 Легенды бандитской Одессы (НТН)
07:05 Все буде добре! (СТБ)
07:20 Мультмикс (ТЕТ)
07:15 Утро с Украиной (Украина)
07:50 Від першої особи (УТ1 (Первый))
06:00 Лучший день-сегодня! (Алекс)
07:30 Утро. Кофе. Позитив (Запорожье)
07:00 Эфир телеканала Newsone (МТВ-плюс)
07:00 Утро с TV5 (ТВ-5)
07:40 Ни пуха, ни пера (ТВ-5 Спорт)
07:50 Все буде добре! (ТВ-Бердянск)
07:45 TV-MALL (Телеканал Z)

Форма обратной связи

Замечания, пожелания, критика по работе сайта...

E-mail:
отправить