Обзорная экскурсия по Музею истории запорожского казачества

Оглядова екскурсія по Музею історії запорозького козацтва
120' • экскурсия • для дітей
Обзорная экскурсия по Музею истории запорожского казачества
2641
Написать отзыв!
0
Країна:Украина, Запорожье

Повідомити про помилку

Гості Хортиці мають змогу відвідати єдиний в Україні Музей історії запорозького козацтва. Головний розділ його експозиції присвячений історії козацтва. Крім того, в Музеї діють тематичні виставки, діорами, висвітлюється історія Хортиці від кам’яної доби і майже до сьогодення.

ТЕМАТИЧЕСКИЕ ЭКСКУРСИИ

Розділ експозиції «о. Хортиця в найдавніші часи»

Цей розділ охоплює історію Хортиці від пізнього палеоліту (35 тис. р.т.) до доби раннього заліза. В експозиції музею представлені оригінальні пізньопалеолітичні та мезолітичні знаряддя праці, виготовлені з кременю. Еталонними для території України є предмети представників середньостогівської археологічної культури (саме від прилеглих до Хортиці територій з’явилась така назва). Широко представлено посуд, як побутовий, так і ритуальний доби бронзи – історичного періоду, коли наш острів став культовим центром Надпорожжя. Залишили на Хортиці величезну кількість пам’яток і скіфи: укріплене острівне городище, курганні та безкурганні поховання. Речі з розкопок цих пам’яток розміщені у вітринах нашого музею.

Розділ експозиції «о. Хортиця за часів Київської Русі»

На початку нашої ери на Хортицю приходять протослов’янські племена так званої Черняховської культури. В експозиції представлені глиняний посуд, поясні пряжки, жорнова черняховців. Великим тематичним блоком представлено поселення «Протовче», яке було на о. Хортиця в XI – XIV ст.: кістяні вироби (проколочка, частина вуздечки, голки для шиття невода), фрагменти глиняного посуду, металеві предмети (вістря стріл, шпора, ножиці, навісні замки на двері), хрест енкалпіон.

Розділи експозиції «Причини виникнення та формування запорозького козацтва» та «Військове мистецтво запорозьких козаків»

Цей розділ охоплює історичний період з кінця XIV до першої половини XVII ст. У цьому розділі можна побачити речі знайдені на місці золотоординсьго поселення Кучугури (фрагмент курильниці, прикраси на збрую коня, ритуальна піала). Почесне місце у цьому розділі займають оригінальні предмети з місця розкопок укріпленого городка Д.Вишневецького – Байди на о. Мала Хортиця (який, за традицією називають першою Хортицькою Січчю). Тут можна побачити частину гномона – сонячного годинника, вістря стріл та списів, фрагменти рушниць, пряжки, різні типи кулелійок, кулі, польську монету «Грош». Крім того, у цьому розділі представлена зброя козацького часу, клейноди, монети, які використовували козаки. Є й справжні польські предмети: прапор Речі Посполитої, польський тесак, шоломи.

Розділ експозиції "Військове мистецтво запорозьких козаків" включає в себе інформацію як про сухопутні походи (макети возів), так і про морські (макет козацького човна «Чайки», мапа морських походів козаків).

Диорамы музея: «Битва Святослава», «Військова Рада на Січі», «Нічний штурм м. Запоріжжя в 1943 р.»

«Битва Святослава біля Дніпровських порогів у 972 році», автор М. Овєчкін. «Військова Рада на Січі», автор М. Овєчкін. Нічний штурм - діорама розкриває події 1943 р.

У Музеї історії запорозького козацтва діють такі виставки

«Запорозьке козацтво у Визвольній війні під проводом Б. Хмельницького»;
«Духовний світ запорозького козацтва»;
«Запорозькі Вольності у часи Нової Січі»;
«Запорозькі землі після ліквідації Січі»;
«Заселення Запорізького краю»;
«Зброя козацьких часів» (за матеріалами приватної колекції О. Фельдмана);

Вам необхідно увійти на сайт, щоб написати відгук.
Ще не реєструвались? Це швидко!

 
Додати подію

Форма зворотнього св'язку

Зауваження, побажання, критика...

Якщо питання по білетах, обов'язково вкажіть номер заказу якщо він є!

E-mail:
відправити