Александровск: город и горожане

Виставка «Олександрівськ: місто і городяни»
для дітей
Александровск: город и горожане
11142
Написать отзыв!
0
Країна:Украина, Запорожье

Повідомити про помилку

В колекції музею збереглися побутові прилади – пральна машина, віджим для білизни, чоловічий та жіночий одяг, речі повсякденного вжитку, дитячі іграшки, зібрані багатьма поколіннями музейних працівників. Велика кількість фотографій, розміщених на виставці, дає уявлення про зовнішній вигляд міських жителів сто років тому.

В Олександрівську діяли школи, чоловіча та жіноча гімназії, комерційне та механіко-технічне училища, школа-хутір глухонімих. На виставці надано підручники, сторінка з зошита, пенал, ручки та ін. В місті створювалися об’єднання інтелігенції. Одним з них було Товариство тверезості з театральною трупою при ньому. Місцем відпочинку городян був міський сад, де організовувалися розважальні заходи, грав духовий оркестр. Музику в місті любили, про це свідчить наявність великої кількості музичних інструментів того часу в багатьох сім’ях. В колекції музею вони представлені кількома зразками піаніно, механічним піаніно, бандурами, духовими музичними інструментами та ін. 

На початку ХХ ст. міська управа багато уваги приділяла благоустрою міста. Почали замощувати вулиці, в місті збудували водопровід. В 1911 р. почала працювати Олександрівська електростанція і в будинках городян та в установах з’явилося електричне освітлення, на вулицях газові ліхтарі були поступово замінені на електричні. Відкривалися лікувальні заклади – земська лікарня, єврейська лікарня, приватна лікарня Бера. Виставка запам’ятається відвідувачам і унікальними печатками Олександрівської міської управи, бібліотеки комерційного училища та особистою – з готичними літерами. 

Про усі ці та інші цікаві події з історії міста можна дізнатися відвідавши нову виставку, яка органічно поєдналася з раніше створеною виставкою «Міські меблі ХІХ – поч. ХХ ст.». 

На виставці представлені понад 500 експонатів, більшість з яких відвідувачі побачать вперше. Декілька речей для експонування було люб’язно надано запорізьким колекціонером В. Гущею.

Вам необхідно увійти на сайт, щоб написати відгук.
Ще не реєструвались? Це швидко!

 
Додати подію

Форма зворотнього св'язку

Зауваження, побажання, критика...

Якщо питання по білетах, обов'язково вкажіть номер заказу якщо він є!

E-mail:
відправити