Валентин Терлецький: Кілька років зими

10 марта 2016 • Книги • комментариев: 0

Валентин Терлецький: Кілька років зими

Кожен автор, коли пише нову книгу, намагається створити свою власну неповторну атмосферу, свій внутрішній світ, який дихає, виглядає, живе унікальним, ні на кого не схожим життям. «У кількох роках зими» я теж творив такий світ, чи позасвіття. Але відбувалося це не на порожньому місці. Я здавна закоханий в епоху бароко, подеколи навіть відчуваю себе самого якимось таким «бароковим», химерним, чи що. Й інколи це не схоже на метафору. Ось і в цьому романі я підсвідомо занурився у певну бароковість — це стосується, перш за все, атмосфери книги та її щільно переплетених і прихованих змістів. Одним словом — химерно. Також підсвідомо я спирався на досвід моїх улюблених майстрів «загадкової атмосферності» — Е. Т. А. Гофман, Е. А. По, Ф. Кафка, Рей Бредбері. Ні, я не копіював їхню «атмосферність», я просто намагався «відповідати». Також я використовував стилістику європейського нуару — теж мою улюблену. Вийшла суміш гримуча, але я особисто якраз і полюбляю все таке — химерне, чудернацьке, незвичне.

В книзі багато алюзій на сучасність світу і нашої країни. Це теж вийшло не спеціально. Заборона казок, власне як і мрій в цілому, що покладено в основу сюжету, перегукується з тією реальністю, в якій Україна опинилася кілька років тому. А намагання цю мрію повернути — із сьогоденням. У романі є соціальний стрижень – виживання людини за екстремальних умов, гноблення інтересів певних верств суспільства, боротьба за свої права. Напевно, українці як ніхто інший відчувають це на собі щодня.

Щодо пророцтв на майбутнє. Довелося чути від читачів, що деякі речі, описані у моїх творах, мають здатність збуватися. Що ж — книга пишеться не завжди так, як того хоче автор. Я вірю в певну містику написаних творів, в їхню спроможність втілюватися в реальності. І якщо слідувати цьому принципу, то в нашій країні ця похмура злиденна зима коли-небудь закінчиться, і на зміну їй неодмінно прийде довгоочікувана весна. Я знаю, що добро завжди перемагає. Бо «наприкінці всього — початок».

Це роман-притча, роман-казка, незвичайна історія про сумний світ, де фантазувати заборонено. Де казкарство карається, а бути письменником — це не тільки безглузде, з точки зору заробітку, але й небезпечне для життя заняття. Де за людьми слідкують нишпорки-агенти, а непокірних засилають в страшну «Зону Мороку» або катують перед загадковим «Сірим екраном». А ще це —зворушлива історія про справжнє кохання.

Головний герой Іван — письменник-казкар, який давно кинув писати. Розчавлений безжальною системою, зневірений у житті, він випадково зустрічає жінку з волоссям кольору помаранча. З її допомогою він згадує забутий присмак чуда та своє призначення писати. З цього моменту, власне, і починається казкова історія героя…

Валентин Терлецький, рок-музикант, телеведучий, письменник: Це — моя найсильніша річ, яку я писав 19 років в цілому.

Маріанна Маліна, письменниця: Твір заслуговує на пильну увагу читачів та критиків. Можливо, ми станемо свідками народження свого власного українського Маркеса. До того ж, роман закінчується дуже несподівано й читати його, безперечно, справжнє задоволення!

Готується до друку видавництвом "Кальварія"


Комментарии:

Вам нужно войти на сайт, чтобы написать отзыв.
Еще не регистрировались? Это быстро!


Категории

Арт-галерея
Книги
Красота, мода
Музыка
Наши люди
Театры
Фестивали

Последнее в категории «Книги»

18 октября 2016
Фестивальную программу книжной толоки откроет выступление известного историка и книгоиздателя
16 сентября 2016
Александр Афонин, президент Украинской ассоциации издателей и книгораспространителей
30 августа 2016
Иван Семесюк: «Коли ці фсбешники прораховували, як оттяпати Україну, вони, очевидно, багато чого аналізували, в тому числі культурні аспекти, але контркультурні і андеграундні вони не аналізували – і дарма. Тут вони помилилися»
21 августа 2016
Олена Заставна: За культурою не обов’язково їхати до Києва, або Львова
10 марта 2016
Валентин Терлецький: Кілька років зими
1 марта 2016
Ольга Баранова: «Книголесье» - это семейный фестиваль»
9 февраля 2016
«АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви» – презентація книжки у Запоріжжі
16 октября 2015
Вперше у Запоріжжі проходить Міжнародний фестиваль «Запорізька книжкова толока»
12 октября 2015
Книжная толока в Запорожье: низкие цены, забавные костюмы и резонансные темы
15 августа 2013
Запорізький рахунок Великій війні. 1939 – 1945

Погода

Сегодня ночью в 2:00

Ясно ЗСЗ
19°C
18..20°C
Ясно 1..3 м/с

Сейчас в ТВ эфире
10:50 Мир наизнанку - 3: Танзания, Эфиопия (1+1)
09:10 Он, Она и телевизор (2+2 )
11:10 Рандеву (5 канал)
10:10 Х/ф Американский ниндзя 16+ (ICTV)
11:00 Орел и решка. Перезагрузка (Интер)
10:00 М/ф Замбезия (Новый канал)
10:55 Фильм Переводчица (НТН)
11:10 Караоке на Майдане (СТБ)
11:10 Х/ф Коктейль (16+) (ТЕТ)
09:45 Т/с Проездной билет (мелодрама) 16+ (Украина)
09:30 Х/ф Джейн Ейр (УТ1 (Первый))
11:25 GooD Dog (Алекс)
11:25 Литпросвет (Запорожье)
09:30 Эфир телеканала Newsone (МТВ-плюс)
11:00 Жизнь полная радости с Джойс Майер (ТВ-5)
10:25 Боевые силы (ТВ-5 Спорт)
11:10 Караоке на Майдане (ТВ-Бердянск)
11:15 TV-MALL (Телеканал Z)

Форма обратной связи

Замечания, пожелания, критика по работе сайта...

E-mail:
отправить